Dijital Katalog

Sbe 2016 Sürdürülebilir Çevre Konferansı Tasarım Ortağı Lineadecor

11 Ekim 2016

Dünyanın 50’den fazla ülkesinde 2000 yılından bu yana yapılmakta olan  Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferansları Serisi kapsamında Türkiye’de ilk kez Türkiye İMSAD organizasyonuyla gerçekleştirilen SBE16 İSTANBUL Konferansı, 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlendi. Bu konferansta  ‘TASARIM ORTAĞI’ olarak yer aldık.

3 gün süren konferansta Lineadecor Ürün Geliştirme Müdürümüz Timur Erbil de bir konuşma yaparak   “Evrensel Tasarım olabildiğince geniş bir kitleye hitap eden ve herkes tarafından kullanılabilen uyum ve özellikli tasarım gerektirmeyen ürünlerin ve çevrenin tasarımıdır. Burada önemli olan nokta, tasarlanan ortamın veya ürünün normal görünmesi ve bu şekilde hissedilmesidir. Sonuçta engelli, yaşlı veya genelden farklı insanları damgalamamak, ayrıştırmamak, onları tamamen hayatın doğal akışı içine karıştırmak gerekiyor. “ dedi.

SBE16 ISTANBUL Konferansı’nda Singapur, Japonya, İsveç, Norveç, İngiltere, Belçika ve Kanada başta olmak üzere pek çok ülkeden ve Türkiye’den 30 konuşmacı yer aldı.